دکتر «حسن طاهر احمدی» رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک  روز شنبه در مراسم نمادین اهمیت مکمل یاری ویتامین دی در دبیرستان دخترانه اطهر اراک افزود: کمبود ویتامین دی در بدن سبب مشکلات و نارسایی های دوران میانسالی و پیری است و در کودکی نیز بیماری نرمی استخوان را سبب می شود. وی ادامه داد: نرمی و پوکی استخوان، ابتلا به بیماری های قلبی و عروقی،دیابت و عدم انعطاف سیستم ایمنی بدن از جمله عوارض کمبود ویتامین دی در بدن است.او اضافه کرد: بررسی ها نشان می دهد که کمبود ویتامین دی در ابتلا و توسعه بیماری ام اس نیز اثرگذار است.
رییس دانشگاه علوم پزشکی اراک ادامه داد: طرح مکمل یاری ویتامین دی برای 37 هزار دختر جوان دبیرستانی با هدف مهار عوارض فقر این ریزمغذی مهم در بزرگسالی در استان به اجرا درآمده است.

وی ادامه داد: این طرح با اعتباری بالغ بر 260 میلیون ریال و همزمان با 30 دانشگاه دیگر در اراک انجام شده است.
طاهر احمدی گفت: قرص های مکمل یار ویتامین دی پنجاه هزار واحدی است و به مدت 9 ماه در بین جامعه هدف طرح به صورت ماهانه توزیع می شود.
طاهر احمدی اظهارکرد: بزرگترین منبع دریافت ویتامین دی در بدن قرارگیری در معرض تابش مستقیم نور خورشید است که متاسفانه زندگی آپارتمان نشینی و شهری امروز به شدت مردم را از این نعمت محروم کرده است.
وی بیان کرد: تمایل جوانان به غذاهای آماده و فست فودها یکی از عوامل مهم در کاهش جذب ویتامین ها در بدن محسوب می شود که جایگزین آن ریز مغذی ها و خشکبار است.

نظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
نام :
پست الکترونیک :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد